Elektronik atıklar içerisinde bulunan zararlı bileşenler doğayı her geçen gün tehdit etmekte ve ekosisteme büyük zararlar vermektedir. Elektronik atıklar içerisinde bulunan kobalt, baryum, cıva gibi zararlı bileşenler insan sağlığı üzerinde de çok ciddi tehditler oluşturup zarar vermektedir. Group Recycling elektronik atık dönüşümü konusunda şeffaf adımlar atarak güvenli bir şekilde imha işlemi gerçekleştirip atığın çevreye ve insana verdiği zararı aza indirgemektedir.

 

E-Atık toplanmasının önemini maddeler halinde aşağıdaki yazıda görebilir, siz de elektronik atık dönüşümüne katkı sağlayabilirsiniz.

 

-Doğal kaynakları korur ve enerji alanında tasarruf sağlar

-Zararlı bileşenlerin çevreye yayılmasını engelleyerek çevreyi korur

-Çevre kirliliğinin önüne geçer

-Yeni iş sahaları yaratır

-Verimli toprakların atık ile dolmasını engeller

Türkiye’de E-Atık Durumu

Ülkemizde E-Atık miktarı gün geçtikçe artış göstermektedir. Çevre ve şehircilik bakanlığı 2017 yılı verilerine göre Türkiye’de 55 bin ton elektronik atık geri dönüştürülmektedir ve bu rakam toplam elektronik atığın %5’ine tekabül etmektedir.

Türkiye’de hane başına düşen elektronik atık miktarı gelişen teknoloji ile birlikte sürekli artış göstermekte ve yanlış veri imha sonucunda daha büyük sorunlar ortaya çıkarmaktadır.

Group Recycling, elektronik atıkların çevre ve insana verdiği zararların bilincinde olup bu alanda sürekli çalışıp, kendini yenilemektedir.

Group Recycling, elektronik atık, tehlikeli atık, veri imha, özel imha ve online imha işlemlerini profesyonel bir şekilde ve şeffaflık ilkesine göre uygulamaktadır.

Yazının genel niteliği hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://grouprecycling.com/elektronik-atik-geri-donusumu/