Koruncuk Logo 1000px

Koruncuk Vakfı 1979’da, dönemin İstanbul Emniyeti Çocuk Şubesi Müdürü Hüseyin Bilgin öncülüğünde gönüllülerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Ana hedefi temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki çocukları sevgi ve güven içinde haklarının bilincinde sağlıklı, güçlü, özgüvenli, değer yaratan sorumluluk sahibi bireyler olarak toplumda yer almalarını sağlamaktır. Koruncuk Vakfı, İstanbul Koruncukköy Bolluca ve İzmir Koruncukköy Urla’da 9-18 yaş arası kız çocuklarının ortaokuldan üniversiteye kadar ücretsiz barınma ve bakım hizmetlerini karşılamaktadır.

Elektronik cihazlar Koruncuk Vakfı için dönüşüyor!

Koruncuk Vakfı ve Group Recycling işbirliği olan “Koruncuk’lara Umut Olun” projesinde, elektronik atıklarınız Koruncuk Vakfı’na destek oluyor. Bu proje kapsamında kişi ve kurumlardan toplanan atıklarla elde edilen gelir, koruncukların eğitim ihtiyaçları için kullanılıyor. Projenin çok yönlülüğü sayesinde nitelikli eğitim, toplumsal cinsiyet eşitliği, eşitsizliklerin azalması, sürdürülebilir şehirler ve topluluklar gibi birçok sürdürülebilir kalkınma hedefine katkı sağlamaktadır. Bu projeye iki şekilde destek olabilmeniz mümkün.

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Birinci yöntem;

Evinizde ve ofisinizde kullanılmaz durumda olan elektronik cihazları, işyerinizde bulunan atık toplama kutularında biriktirmeniz sayesinde gerçekleşiyor.

Geri dönüşüm kutusunda biriken cihazları Group Recycling alıyor ve Koruncuklara ihtiyaçlarını karşılamak için dönüştürüyor.

İkinci Yöntem:

Projeye destek olmanın ikinci yolu ise ücretsiz kargo gönderimi. Ofis ortamında bulunmayan kişilerin, şahsi elektronik atıklarını anlaşmalı kargo firmasıyla ücretsiz gönderimi sayesinde gerçekleşiyor. E-atıklarınızı Yurtiçi kargo ile 961025364 kodunu kullanarak, ücretsiz Group Recycling’e gönderebilirsiniz.

Hangi elektronik atıklar ile bu projeye destek olabilirsiniz?

Bilgisayar, tablet, monitör, telefon, yazıcı tarayıcı, fotokopi makinası, küçük ev aletleri, kablo ve adaptör tarzı elektronik cihazlar ile projeye destek olmanız mümkün.

image
image
image
image
image
Sohbeti Aç
Bize Yazın
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?