Group Recycling 2022 Kurban Etkinliğini Tumbatu Adasında Gerçekleştirdi!

Kurban Bayramında Yardımlaşmanın Önemi

Kurban Allah’a şükretmek, varlığına inanıldığını göstermek amacıyla yapılan bir ibadettir. Kurban Bayramı ise; bu ibadetin her yıl belirli günlerde gerçekleştirilmesiyle meydana gelen bir bayramdır.

Kurban toplumda kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutulmasını sağlayarak, sosyal düzenin korunmasına destek olur. Özellikle et satın alma imkânı hiç bulunmayan veya çok sınırlı olan yoksulların bulunduğu ortamlarda yardımlaşma yaparak, toplumsal dengeyi korunması amaçlanır. İhtiyaç sahipleriyle buluşan Group Recycling, 2022 kurban etkinliğini Tanzanya’nın Tumbatu adasında gerçekleştirildi. 1070 hanenin etle buluşmasına yardımcı olundu. 

 

Group Recycling 2022 Kurban Etkinliğini Tumbatu Adasında Gerçekleştirdi!

Yardımlaşmayı öğreten Kurban Bayramı, paylaştıkça mutluluğun arttığını bizlere tekrar hatırlattı.

Group Recycling kurucu ortaklarından Hasan Külünk, kendisinin de yönetim kurulu üyelerinden olduğu Umut Sensin İnsani Yardım Derneği ile birlikte sosyal sorumluluk projelerimize bir yenisini ekledi. 2022 Kurban Organizasyonunu bu yıl Tanzanya’nın Tumbatu adasında gerçekleştirildi. Group Recycling olarak Umut Sensin İnsani Yardım Derneği ile birlikte bu kurban etkinliğinde, 1070 hanenin etle buluşmasına yardımcı olduk.

Kurban kesimi, etlerin dağıtılması aşamalarında firmamız kurucu ortaklarından Hasan Külünk Bizzat eşlik etti. Yerli halkla birlikte çalışarak, etler kısa sürede tüm hanelere paylaştırıldı.

İyiliğin paylaştıkça arttığı bu bayram organizasyonumunuz, diğer tüm bayramlara örnek olmasını dileriz.

image
image
image
image
image

Burkina Faso Hakkında 

Burkina Faso’da 2006 yılında gerçekleştirilen resmi sayım sonuçlarına göre 14.017.262 nüfus tespit edilmiştir. 2006 yılından sonra bir daha resmi sayım gerçekleştirilmemiş olup, 2018 tahmini sayım sonuçlarına göre 19,742,715 nüfus belirlenmiştir. Günümüzde ülkede hakim olan din İslamiyet olup, nüfusunun %60,5’i bu inanca göre yaşamını sürdürmektedir. Burkina Faso dünyanın en fakir ve az gelişmiş ülkelerinden biri konumundadır. urkina Faso İnsani Gelişim Endeksi 2013 raporuna göre 187 ülke içerisinde 181. sırada yer almıştır. Bu özelliğiyle ekonomik açıdan gelişen ülkeler arasında yer almadığını gösterir.

image
image
image
image
image
image
image

Burkina Faso’da Yetimhane Ziyareti ve Erzak Yardımı

Group Recycling olarak kuruluşumuzdan bu yana, hem uzaktan hem de yerine giderek ihtiyaç sahibi binlerce insana yardım eli uzatıyor ve ihtiyaç sahibi insanlarla kucaklaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Toplumsal dayanışmayı sağlamak ve ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak için sosyal sorumluluk projelerimize, hız kesmeden devam ederek daha fazla ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu kapsamda kurucu ortaklarımızdan İsa Demirhan Burkina Faso bölgesini ziyaret ederek bölgedeki yetimhaneye ve öğrencilere erzak dağıtımı, eğitim ve kırtasiye yardımı gerçekleştirmiştir. İhtiyaç sahipleriyle bizzat buluşarak onlarla sohbet etme fırsatı elde etti.  İsa Demirhan ve ekibimiz  gerekli ihtiyaçları mümkün mertebe karşılamak için çalışmalarını sürdürdü.

İyilik Paylaştıkça Çoğalır

Group Recycling olarak iyiliğin paylaştıkça çoğaldığına inanıyor ve bu yolda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İhtiyaç sahibi kardeşlerimizle buluştuğumuz Burkina Faso ziyaretimizde, yardım faaliyetlerimizin fiilen işe yaradığını görme fırsatı yakaladık. Group Recycling olarak iyiliğin paylaştıkça çoğaldığına inanıyoruz. Daha güzel projelerde görüşmek dileğiyle.

Sohbeti Aç
Bize Yazın
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?