image
image
image
image
image

Group Recycling ve Koruncuk İyilik için Dönüştürüyor!

Atık dönüşümü hizmetleriyle tanınan Group Recycling, elektronik atıkları Koruncuklar için dönüştüyor. 

Koruncuk Vakfı kız çocuklarının, hangi sosyo-ekonomik koşulda olursa olsun haklarına eriştiği, sevgi ve güvenle büyüdüğü, eğitimlerine kesintisiz devam edebildiği ve katma değer yaratabildiği bir topluma hizmet vermek amacıyla 1979 yılında, dönemin İstanbul Emniyeti Çocuk Şubesi Müdürü Hüseyin Bilgin öncülüğünde, gönüllülerin bir araya gelmesiyle kurulan bir vakıftır. Kız çocuklarının ülkemizde maruz kaldıkları ayrımcılığı göz önünde bulundurarak, eğitim, barınma ve temel ihtiyaçlarını gidermek adına faaliyetlerini yürütmektedirler.

Group Recycling’te Koruncuk Vakfı’nın faaliyetlerini yakından takip ederek, bu vakfa destek olmak için ellerinden gelen imkanları masaya yatırmıştır. Elektronik atık üzerine sürdürdükleri çalışmaları Koruncuklu kız çocuklarına nasıl bir yarar sağlayacağını kısa bir süre düşündükten sonra elde edilen gelir ile Korunculara destek olmasına karar verilmiştir. Bu proje kapsamında Koruncuklara sizlerin de nasıl destek olacağınızı öğrenmek için yazımızın devamını okuyun. 

Elektronik cihazlar Koruncuk vakfı için dönüşüyor!

Bu projeye destek olmanızın 2 yolu var. Hem kurumsal şirketlerin hem de evlerdeki bireysel atıkların bu kampanyaya destek olabilmesi için 2 seçenek geliştirildi. İlki; kurumsal şirketinizde Group Recycling tarafından temin edilen atık kutularına, evinizde ve ofisinizde kullanılmaz durumda olan elektronik cihazları, işyerinizde bulunan atık toplama kutularında biriktirmeniz sayesinde gerçekleşiyor.

 Projeye destek olmanın bir diğer  yolu ise ücretsiz kargo gönderimi. Ofis ortamında bulunmayan kişilerin, şahsi elektronik atıklarını anlaşmalı kargo firmasıyla ücretsiz gönderimi sayesinde gerçekleşiyor. E-atıklarınızı Yurtiçi kargo ile 961025364 kodunu kullanarak, ücretsiz Group Recycling’e gönderebilirsiniz.

Bilgisayar, tablet, monitör, telefon, yazıcı tarayıcı, fotokopi makinası, küçük ev aletleri, kablo ve adaptör tarzı elektronik cihazları ofisinize getirin, geleceğin dönüşümüne dahil olun!

Koruncuk Vakfı ile yaptığımız projenin detaylarına ulaşmak için tıklayınız.

Bu Projeye Neden Destek Olmalısınız?

Projenin ana hedefi kız çocuklarına yardım gibi gözüksede bu proje farklı amaçlara da hizmet etmekte. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyini ölçmek için kontrol edilen bir etken; refah düzeyi yüksek, ekonomik açıdan özgür ve özgüvenli genç nesil yetiştirebilmektir. Bu maddeler bir araya geldiğinde güçlü bir genç nesil ortaya çıkıyor. Özellikle ülkemizde kız çocuklarına karşı yapılan ayrımcılığı düşünerek, Koruncuk Vakfı’nın gerçekleştirdiği faaliyetlere ayrıca bir minnet duymamızı sağlıyor. 

image
image

KORUNCUK-GROUP RECYCLING

Group Recycling olarak Koruncuk Vakfı ile hayata geçireceğimiz sosyal sorumluluk projesinin ilk adımını atmış olduğumuzu duyurmaktan gurur duyuyoruz. Kız çocuklarının eğitimine destek olabilmek için Koruncuk Vakfı ile çalışacak olmanın sevinci ve heyecanını yaşıyoruz. Koruncuklu çocukların ihtiyaçlarını karşılayan Koruncuk Vakfına destek olmak amacıyla hayata geçireceğimiz projede, e-atık bağışları ile projeyi devam ettireceğiz. Bağışlanan e-atıkların kazancı ile Koruncuklu çocukların eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için tahsis edilecektir. Proje detaylarını önümüzdeki günler içinde kapsamlı bir duyuru ile gerçekleştireceğiz. Bizlerle bu proje vesilesiyle bir araya gelen Koruncuk Vakfına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Projenin Hedefleri

Projenin ana hedefi kız çocuklarına yardım gibi nitelendilise de, farklı amaçlara da faydaları bulunmakta. Günlük hayatta kimliklerini özgüvenle taşıyacak yarının kadınlarına bugünden destek vererek, güçlü kadınların önünü açmak projenin diğer amaçlarından bir tanesi. Ekonomik açıdan özgürlüğünü eline almış, güvenli bir ortamın sıcaklığında yetişen kız çocuklarıyla, gelecek neslin refah düzeyini yüksek tutmak hedefleniyor. 

Koruncuk Vakfı Hakkında  

 Koruncuk Vakfı kız çocuklarının, hangi sosyo-ekonomik koşulda olursa olsun haklarına eriştiği, sevgi ve güvenle büyüdüğü, eğitimlerine kesintisiz devam edebildiği ve katma değer yaratabildiği bir topluma hizmet vermek amacıyla 1979 yılında, dönemin İstanbul Emniyeti Çocuk Şubesi Müdürü Hüseyin Bilgin öncülüğünde, gönüllülerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. 

Koruncuk Vakfı, İstanbul Bolluca ve İzmir Urla’daki Koruncukköylerde 10-18 yaş arası kız çocuklarına sevgi ve güven dolu bir yuva olmanın yanında, onların sosyal ve psikolojik açıdan sağlıklı gelişimlerini önemseyerek okul dışındaki zamanlarda sosyal, sportif ve kültürel aktivitelerle kişisel gelişimlerini desteklemektedir. 

Sohbeti Aç
Bize Yazın
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?