GROUP RECYCLING ile Profesyonel Çözümler

Sıfır Atık

Temiz Çevre Ve Profesyonel Hizmet İçin Group Recycling!

Ürünlerin ambalajlarından içindeki malzemeye kadar bilinçli üretimine ve dönüşüm sürecinin yürütülmesine, doğaya ve insana zarar vermeden geri kazanım aşamalarını tamamlamasına sıfır atık denir.

Başka bir deyişle sıfır atık; üretilen her türlü maddenin kullanıma geri kazandırılarak, maddenin tüm parçalarının tasarruf edilmesidir. Küllerinden yeniden canlanan atıklar, farklı formlarda geri dönüşüm sürecine katkı sağlar. Doğanın kendini yenilemesini ilke edinen ‘sıfır atık’, insan eliyle üretilen atıkların tekrar hayata kazandırılması ve madde israfınının engellenmesine yönelik bir süreçtir.

Amaç ve Uygulamalarımız:

Doğal kaynakları korumak ve tasarruf etmek için yeni politikalar benimsemek. Atıkların çöp değil geri kazandırılabilir maddeler olduğunu üreticiler ile paylaşarak olumlu bilgi akışı sağlamak. Atık yönetiminin sürdürülebilir bir dünya için önemini kurumlara aktarabilmek. Tecrübe ile kazanılmış bilgileri iletişimde olduğumuz taraflarla paylaşmak. Elde edilen verileri işlemeleri için resmi ve akademik kuruluşlara aktarmak.

Sohbeti Aç
Bize Yazın
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?