Globalleşen dünyada teknoloji ile farklı alanlar da gelişim gösteriyor. Bu alanlara örnek olarak küresel ısınma, karbon ayak izi, gıda israfı ve birçok konu dünyanın gündeminde. Geri dönüşüm faaliyetleri ile tanınan Group Recycling’de elektronik atık dönüşümü dışında alabileceğiniz önlemleri derledi. Herkesin ağzında pelesenk olan küresel ısınmaya köklü çözümler bulacağımız ipuçları aşağıda!

Her Şeyin Başı Geri Dönüşüm!

Üretimin gün geçtikçe arttığı bir yüzyılda yaşıyoruz. Gıda, tekstil, kozmetik, fosil yakıt gibi önemli sektörlerde artış gösteren oranlar döviz kurlarını iyi etkiliyor olsa da bu durum dünyamız için tam tersi yönde. 

Üretilen ürünleri doğru şekilde geri dönüştürmek iklim krizine karşı çözüm sunuyor. Bir kişi ve bir ülkenin geri dönüşüm alışkanlığı kazanmasının arasında dağlar kadar fark var. Bu sebeple çalıştığınız kurumda geri dönüşüm bilinci oluşturmak çok etkili sonuçlara sebep olacaktır. Önce işyerinde kazanılan alışkanlıklar aile ile paylaşılacak ardında genç nesiller bu bilgilerle yetişecek. Gelecek nesillere aktarılan geri dönüşüm alışkanlıklarıyla daha temiz bir dünya bugünde kazanılmış olacak.

Sürdürülebilir Tedarikçiler En İyisi

İş ağınızı genişletirken önemli kriterler arasında ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemine sahip tedarikçileri tercih etmeniz, karbon ayak izini azaltmak için bir diğer önemli adım. Bu belgeye sahip tedarikçiler ile daha yeşil bir dünya için bugünden önlem alabilirsiniz.

Online Toplantı ve Etkinlikler

Birçok büyük şirket sürdürülebilir felsefeyi benimsemek için online toplantılara geçiş yapıyor. Fiziksel görüşmelerde kullanılan ulaşım araçları sera gazı emisyonunun beşte birini kapsıyor. Bunu önüne geçmenin en kolay yolunu ise teknoloji bizlere sunuyor. Mümkün olduğunca online yapılan toplantı ve etkinlikler sürdürülebilir bir şirket olmanızın için bir diğer önemli adım!

Elektriğe Saygılı Ofisler

Her gün yüzlerce kişinin kullanımına sunulan ofis ve şirketlerde alınacak küçük önlemler büyük sorunların önünü kesiyor. Bu önlemlere örnek olacak çözümler şu şekilde;

-Led ışık kullanımı

-Bilgisayarların enerji verimli modda kullanılması  

-A sınıfı elektronik ürünlerin tercih edilmesi

Tüm bu önlemlere ek olarak, kullanım dışı olan e-atıkların dönüşümüne özen göstererek daha temiz bir dünya için adım atabilirsiniz. Karbon ayak izini nasıl azaltılabilir sorusunun cevabını bu yazımızda derlerdik. 

Detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.