Elektronik atık dönüşümü, günümüzde kendini geliştiren bir sektör olmaya devam ediyor. Çevre kirliliği arttıkça, attık dönüştürme işlemlerinin de değeri artıyor. Geri dönüşümün önemi, ilk dönemlere kıyasla bugün çok daha değerli. Bunun sebebi, günümüz dünyasının tehlike düzeyinin daha fazla artmış olması. Doğanın zarar görmesine sebep olan elektronik atıklar, dönüştürülmediği takdirde geri dönülmez zararlara sebep olabiliyor. Uzun yıllar doğayı kirletmeye devam ediyor ve insan sağlığını kötü etkileyen maddelere ev sahipliği yapıyor. Elektronik atıklar bu gibi zararların yanında, kişisel veri hırsızlığı problemini de gündeme getiren ana kaynak olarak gösteriliyor. Bunun sebebi, korunmasız elektronik cihazların bilgi yüklüyken, veri imhası yapılmadan atılması.

Kişisel Veriler Çöp Değil, Geçmişiniz

Türkiye’de 7/4/2016 tarihinde resmi olarak yürürlüğe giren “Kişisel Verileri Korunması Kanunu” kişilerin, kişisel önlem alma talebinde bulunma hakkını ve kurum ve kuruluşların tüketicilerin kişisel bilgilerini korumaları için hüküm süren bir kanundur.

Sizler için özel olan bilgileriniz, kanun sayesinde kurumlar için de önemli hale geldi. Tabii ki her değerli şeyin hırsızlardan sakınılması gerektiği gibi kişisel verileriniz de korunmalıdır. Hele ki günümüz teknoloji çağında, yaşamlarımızın tüm bilgilerini elektronik cihazlarda taşırken. Bu hırsızlık türünü engellemenin en kesin yolu, veri imhası yapan profesyonel geri dönüşüm şirketlerinden yardım almaktan geçiyor.

İnternette sakin bir şekilde gezinirken yaptığınız her hareket, yazdıklarınız, şifreleriniz, fotoğraflarınız bilgisayar, telefon gibi mobil cihazlara kaydedilmeye başlıyor. Çözümü sadece silme yoluyla bulabileceğini düşünenler için bilgilerine çok değer vermediklerini söylemeliyiz.

İsteğinize Göre Veri İmhanız Hazır

Korunmasız durumdaki elektronik atıklar, veri hırsızları için çok değerli. Elektronik akımın gelişmesi sadece teknolojinin değil, veri hırsızlığının da gelişmesini sağladı. Tahmin edemeyeceğiniz durumlarda bile veri hırsızlığı yapmak bu kişiler artık çok kolay.

Group Recycling gibi işinde uzman firmalar, veri imhasını en profesyonel yöntemlerle gerçekleştiriyor. Güvenli İmha, Özel İmha, Online İmha Takibi, Degauss İşlemi ile İmha gibi türler sizlerin veri güvenliğiniz için şekillenmiştir. İsteğinize bağlı gerçekleşen işlemler, kesin olarak verilerinizden kurtulmanızı sağlıyor. Veri güvenliğiniz için tedbir almayı, Group Recycling’e gelmeyi unutmayın.