Geri dönüşüm hayatımızın her yerinde. Evimizde, işimizde ve sokaklarda. Yeter ki geri dönüşüm ruhunu yaşatacak fikirleri çoğaltalım. Güzel bir süt şişesinden sürahi yapmak, boş bir kutuyu güzelleştirerek kumbara haline getirmek gibi basit ama sürdürülebilir fikirler dünyamız için oldukça faydalı. Bu yazımızda kendi imkanlarınız ile yapabileceğiniz dönüşen fikirlerden bahsedeceğiz. Dönüştürmeye başlayalım!

Küçükten Büyüğe…

Öncelikli adım “neleri dönüştürebilirim / neleri dönüştüremem?” bu soruların yanıtını bulmak. Tehlikesiz ve tehlikeli atık şeklinde ayırdığımız 2 tür atık sınıfı bulunmaktadır. Tehlikeli atıklara mutlak surette Group Recycling benzeri işinin ehli firmalar tarafından müdahale edilmelidir. Bunun sebebi insan sağlığına verdiği zararlar ve uzman eller tarafından dönüştürülmesi gereklidir. Kendi imkanlarınız ile dönüştüreceğiniz atıkları ayırarak işe başlayabilirsiniz. 

 

Geri Dönüştürülebilir Fikirler

Geçmiş Türk toplumu geleneklerine baktığımızda, geri dönüşüm her dönem olan bir kavram. Un çuvallarından çocuk elbiseleri, yağ kutularından çiçek saksısı yapmak gibi yaratıcı fikirler  toplumun kendi kendine ürettiği dönüşüm fikirleri olarak karşımıza çıkıyor. Bu kez günümüz imkanları ile neler yapabiliriz buna bakalım.

Cam hem sağlıklı hem de %100 dönüştürülebilir bir maddedir. Aynı zamanda sağlamlığı ve şık görünü ile evleri de süsleyebilir. 

*Soda şişelerinin başına tıpa takılarak yağdanlık veya baharatlık yapabilirsiniz. 

*Süt şişelerinden sürahi, vazo yapma şansınızda vardır. 

*Kırık saksılardan çiçek aranjmanları, küçük kavanozlardan ise mumluk ve saklama kabı yapmanız son derece dönüştürülebilir fikirler arasında yer alıyor. 

İmkanları Değerlendirin!

Dönüşüm fikirleri ile salonunuzda dekoratif bir parça, mutfağınız ve banyonuzda yararlı bir ürün kazandırmak yaratıcılığınıza kalmış. Elinizdeki imkanları değerlendirerek ve bu alışkanlığı sürdürerek hem aile ekonomisine hem de çevre sağlığına olumlu yönde faydalar kazandırabilirsiniz.

Group Recycling atık dönüşümü konusunda sizlere yardımcı olan uzman bir dönüşüm firmasıdır. Tehlikeli ve tehlikesiz atıkların lojistiğini sağlayarak dönüşüm işlemini başlatır. Elektronik atık dönüşümü işlemlerinizde güvenilir adresiniz Group Recycling’in verdiği öneriler haricinde, yapabileceğiniz yaratıcı fikirleri sosyal medyada hesaplarımızdan bizlerle paylaşmayı unutmayın.

 

 Geri dönüşüm fikirleri hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.